Škola zadními vrátky, Dedefest

Sluníčko, déšť, sluníčko, … takto proměnlivé počasí provázelo již 5. ročník akce pořádané ZŠ Ještědskou dne 22. 6. 2018. I přes jeho nepřízeň si na Ještědskou našla cestu spousta návštěvníků z řad rodičů, dětí, bývalých žáků a veřejnosti. Program byl velmi pestrý a tím pádem mohl uspokojit každého návštěvníka.

Vše vypuklo ve 14 hodin. Po celé škole a v jejím areálu byla rozmístěna různá stanoviště, kde se pobavili dospělí i děti. V odborných učebnách si vědátoři mohli pod mikroskopy prohlédnout zajímavé preparáty, vyzkoušet si fyzikální a chemické pokusy. Jinde se hrály deskové hry, děti v tvořivých dílnách ledacos vyráběly, zdobily se obličeje, chytaly se rybky, jezdilo na koloběžkách, točilo se kolo štěstí … mozkové závity pracovaly na plné obrátky v IQ parku. Svoji činnost představil v týpí i kroužek Kamzík, kde nechyběla ani lukostřelba. Kdo si chtěl zasportovat, absolvoval orientační běh a byl odměněn krásně nazdobeným perníčkem. V tělocvičně se zas rodiče s dětmi pokoušeli o překonání sportovních rekordů.

Od 15 hodin probíhal program na jevišti, který uvedl ředitel školy L. Houda. Naši žáci se zde mohli pochlubit skvělými pěveckými, tanečními, hudebními a hereckými schopnostmi. Vystoupení byla opravdu žánrově pestrá, a tak se diváci i přes vrtkavé počasí dobře bavili.

Tělocvičnu pak rozehřálo energií nabité vystoupení Švihadel Ropeskipping v podání rodičů a dětí. Na závěr zatančily členové taneční školy Altadance. Obě vystoupení sklidila bouřlivý potlesk.

Návštěvníci si mohli zakoupit výrobky dětí, na kterých pracovaly v keramické dílně či v hodinách pracovních činností.

Každý se mohl také občerstvit u stánku paní Medkové, v kavárničce plné dobrot, které napekly šikovné maminky a babičky. U ohýnku se opékaly vuřty a děvčata ze 7.C nabízela vynikající palačinky, které pekly ve školní kuchyňce.

V 18 hodin odstartoval Dedefest, náš malý „fesťák,“ věnovaný památce zesnulého kolegy, Jindřicha Jehličky. Tradičně ho zahájil pěvecký sbor Kokrháček pod vedením Jany Ponertové. Zaznělo pět skladeb včetně školní hymny. Tento soubor oslavil v letošním roce 25 let své činnosti, a kdo chtěl, mohl si zde na památku zakoupit i CD Kokrháčku.

Poté byla na pódiu uvítána deštěm známá česká zpěvačka Petra Černocká s Jiřím Pracným. Tato nestárnoucí a sympatická představitelka slavné Saxany rozhýbala dětské i dospělé publikum svými hity. A následovala další vystoupení, např. bubeníků z Junior Bathery, kapely Mandragora a rockenrollových  D´Branx. Hrálo se a zpívalo až do pozdních hodin.

Velké poděkování za celou tuto akci, jež se pro naši školu stala již tradicí, patří všem pedagogům, dětem, rodičům a firmě Gastron. Všichni se totiž velkou měrou podíleli na přípravách.

Nakonec se umoudřilo i počasí, všude panovala skvělá atmosféra a hlavně dobrá nálada. Vše dopadlo na jedničku, a proto doufáme, že i v budoucích letech bude Ještědská místem, kam se lidé budou rádi vracet.

Komentáře a odkazy nejsou povoleny.

Komentáře nejsou povoleny.

Skip to content