Setkání v Marienthal

Na konci října se uskutečnilo setkání žáků 8. a 9. tříd ze ZŠ Ještědská se stejně starými žáky z německé partnerské školy. Toto setkání bylo třídenní a bylo v pořadí již setkáním sedmým a zároveň závěrečným.  V prostorách kláštera Marienthal v Německu se mladí lidé seznámili nejen s historií kláštera, ale navázali na společné zážitky z předchozích projektů.  Po tři dny spolu žáci vytvářeli zajímavá videa. Většinou poprvé se setkali s profesionálními programy na zpracování pořízeného videomateriálu a vyzkoušeli si tvorbu krátkého filmu.  Během volných chvilek došlo i na sportovní utkání ve stolním tenise. Bezpochyby nezapomenutelným zážitkem pro všechny byla společná hudební nahrávka v areálu nádherného kláštera, jehož část v současné době slouží jako Mezinárodní centrum setkávání mládeže.

Komentáře a odkazy nejsou povoleny.

Komentáře nejsou povoleny.

Skip to content