Noční putování školou

V pátek k večeru se škola obvykle vyprázdní a utichne. V pátek 23. 11. bylo toto pravidlo porušeno, v 17 hodin se škola zaplnila našimi prvňáčky, pro které si učitelé s žáky 2. stupně připravili zajímavou akci. Prvňáčkové měli možnost prozkoumat svoji školu. Díky nočnímu putování prošli hned dvanácti třídami, do kterých se jen tak nedostanou, a to včetně ředitelny, kde je provedl pan ředitel.

Žáci navštívili učebnu fyziky, odpoledne využíváno NASA pro přípravu kosmonautů, kde pozorovali, že svíčka může hořet i pod vodou, poznali zázračný papír, který udrží vodu v kalíšku, odpálili raketu ; v učebně chemie žákyně 9. tříd předvedly dětem výrobu zubní pasty pro slony. Na protáhnutí skvěle posloužila opičí dráha v tělocvičně.  V hudebně  si prvňáčci zazpívali s dětmi ze souboru Kokrháček píseň Meluzína. Ve školní kuchyňce ochutnali  různé  pochoutky  a seznámili se s výrobou bramborových lupínků. V jazykové učebně děti přivítala anglická královna s králem. Děti se naučily anglickou písničku a s pomocí starších žáků vybarvily omalovánku. V učebně informatiky si děti zahrály na počítačích pexeso a skládaly puzzle. V biologii děti poznávaly vypreparovaná zvířata a kostry všeho možného. Ve školním klubu děti stavěly co nejvyšší věž z kostek a v keramice si prohlédly, jak se pracuje s hlínou.

Všem pořádně vyhládlo, a tak přišly vhod dobroty, které připravily a napekly maminky. Na závěr se všichni sešli v tělocvičně plné luceren. Tančilo se, zpívalo se, všichni si užívali zakončení celého putování.

Moc děkujeme všem, kteří se na této akci jakkoli podíleli 🙂.

Fotografie naleznete v galerii.

Komentáře a odkazy nejsou povoleny.

Komentáře nejsou povoleny.

Skip to content