3. setkání – Mezinárodní setkání v ZOO se vydařilo

Mezinárodní setkání žáků ze základní školy Ještědská s jejich kamarády z partnerské školy z německého Kodersdorfu se uskutečnilo v pátek 16. září 2016 v Liberci. Žáci 7. ročníku tak navázali na dvě setkání z loňského školního roku.

Tématem zatím posledního setkání byla „Zvířata“. Podařilo se nám zorganizovat zdařilou akci, která se neomezila pouze na návštěvu ZOO, ale pro děti byl připraven celodenní program v angličtině spojený s plněním úkolů a zjišťováním zajímavostí ze života zvířat.  Zvířata v různých podobách byla samozřejmě také součástí křížovek, tajenek, dokonce i přísloví a didaktické hry.

Nezapomenutelným zážitkem se pro děti jistě stala výroba hraček přímo pro zvířata liberecké ZOO. Pod odborným vedením děti vytvořily několik hraček, které budou sloužit pro rozvoj šikovnosti a koordinace pohybu zvířat, často je v hračce uschována pro zvířata také nějaká dobrota.

V budoucnu plánujeme i vícedenní výměnné pobyty, během nichž se ještě více utuží přátelství mezi žáky obou zemí.  Naším cílem je rozvíjení komunikačních schopností žáků a poznávání našeho euroregionu. Jako bonus získají někteří účastníci zahraniční kamarády, se kterými se vídají ještě dlouho po skončení docházky na naší škole.

 

no images were found

Komentáře a odkazy nejsou povoleny.

Komentáře nejsou povoleny.

Skip to content