3. setkání – Mezinárodní setkání v ZOO se vydařilo

Mezinárodní setkání žáků ze základní školy Ještědská s jejich kamarády z partnerské školy z německého Kodersdorfu se uskutečnilo v pátek 16. září 2016 v Liberci. Žáci 7. ročníku tak navázali na dvě setkání z loňského školního roku.

Tématem zatím posledního setkání byla „Zvířata“. Podařilo se nám zorganizovat zdařilou akci, která se neomezila pouze na návštěvu ZOO, ale pro děti byl připraven celodenní program v angličtině spojený s plněním úkolů a zjišťováním zajímavostí ze života zvířat.  Zvířata v různých podobách byla samozřejmě také součástí křížovek, tajenek, dokonce i přísloví a didaktické hry.

Nezapomenutelným zážitkem se pro děti jistě stala výroba hraček přímo pro zvířata liberecké ZOO. Pod odborným vedením děti vytvořily několik hraček, které budou sloužit pro rozvoj šikovnosti a koordinace pohybu zvířat, často je v hračce uschována pro zvířata také nějaká dobrota.

V budoucnu plánujeme i vícedenní výměnné pobyty, během nichž se ještě více utuží přátelství mezi žáky obou zemí.  Naším cílem je rozvíjení komunikačních schopností žáků a poznávání našeho euroregionu. Jako bonus získají někteří účastníci zahraniční kamarády, se kterými se vídají ještě dlouho po skončení docházky na naší škole.

 

no images were found

Komentáře nejsou povoleny, ale můžete zadat odkaz z Vašeho webu.

Komentáře nejsou povoleny.

Skip to content