Knihovna

Školní rok 2022/2023

Provozní doba knihovny 1. stupně – úterý od 13:00 do 14:00 hodin – Hana Havlíková, Gabriela Svobodníková. 

Provozní doba knihovny 2. stupně – v pondělí a ve středu vždy o velké přestávce, možnost domluvit si i jiný termín – Iva Machačná.

Knihovní řád
Knihovní řád 1. stupně


Tituly k zapůjčení:

NOVÉ KNIHY: 

Austenová Jane – Rozum a cit

Obsah: Devatenáctiletá Elinor a sedmnáctiletá Mariana, hlavní hrdinky románu, jsou dcery pana Dashwooda a jeho druhé manželky. Mají mladší sestru Margaret a nevlastního bratra Johna. Když jejich otec zemře, přejde dědictví na Johna a paní Dashwoodová s dcerami se musí smířit s omezenějšími příjmy. Ovšem je tu vzdálený příbuzný, který jim vypomůže nabídkou pronajmutí vhodného domku.
Mariana a Elinor v novém domově zažívají lásku, ale i zklamání. Obě ale mají k životu odlišný přístup. Mariana všechny své zážitky hluboce prožívá, štěstí ji dokáže povznést do závratných výšin, ale o to krutější jsou potom pády. Elinor je racionální a opatrná, i když to ale neznamená, že by nebyla schopná stejné lásky jako Mariana. Liší se ale v tom, že se snaží své city ovládat a nepoddávat se jim tak, jak to s oblibou dělá její mladší sestra. Často potlačuje své vlastní emoce jen proto, aby uchránila své nejbližší od trápení a strachování se o ni, což její okolí vede k tomu, že ji považuje za chladnou a odměřenou.

Bezděková Zdeňka – Říkali mi Leni

Obsah: Příběh desetileté dívenky, která postupně zjišťuje, kdo je a kam patří, strhuje, dojímá a současně burcuje čtenáře dnes stejně jako před více než šedesáti let. Křehké a působivé vyprávění malé Leni Freiwald z městečka Herrnstadt v Německu.

Collinová Suzanne – Hunger Games

Obsah: Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger games začínají…
V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit… Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?
Souborné vydání světového bestselleru.

Dahl Roald – Karlík a továrna na čokoládu

Obsah: Karlík žije ve městě, kde stojí slavná Wonkova továrna na čokoládu. Chlapec si však čokolády moc neužije, protože jeho rodina je velice chudá. Jednoho dne se na něj ale usměje štěstí a on má možnost, spolu s dalšími čtyřmi dětmi a jejich doprovodem a svým dědečkem, navštívit proslulou továrnu na sladkosti. Sám pan Willy Wonka je provede mnoha zajímavými sály, v nichž se vyrábí ty nejúžasnější, nejsladší, nejoriginálnější dobroty. Ukáže jim, jak se mísí čokoláda vodopádem, předvede jim žvýkačkový automat, televizní čokoládu i cvičené veverky, které louskají ořechy tak, jak to nikdo jiný neumí. Největší překvapení však na Karlíka čeká na závěr celé exkurze.

Dahl Roald – Matylda

Obsah: Rodiče o Matyldě říkají samé hrozné věci. Ve skutečnosti je Matylda génius, a oni jsou ti hloupí. Přečtěte si, jak na ně a na zlou ředitelku školy, slečnu Kruťákovou, Matylda vyzraje a jak objeví, že má jednu zvláštní, mimořádnou schopnost.

Dickens Charles – Oliver Twist

Obsah: Hlavní hrdina románu – sirotek Oliver Twist – vyrůstá v chudobinci pod vládou krutého pana Bumbla. Poté, co požádá o jídlo navíc, je ale z chudobince vyhozen a dostává se jako učedník k hrobníkovi panu Sowerberrymu. Poté však utíká do Londýna, kde se Oliver dostává do bandy mladých zločinců, kterou vede Žid Fagin a v níž vyniká Oliverův učitel Ferina Lišák a lupič Bill Sikes se svou společnicí Nancy. Při jedné z krádeží je zadržen nevinný Oliver, před rozsudkem soudce jej však zachraňuje dobrotivý starý pan Brownlow. Ten mu také dá střechu nad hlavou a Oliver krátký čas bydlí v jeho domě. Poté je ale unesen kumpány, kteří se ho nechtějí vzdát…

Flanagan John – Lovci

Obsah: Hal a jeho bratrstvo Volavek pronásledují piráta Zavaka, hnaní touhou získat zpět andomal, posvátný kámen Skandijců. Posádku Volavky čeká nelehký úkol – najít krvežíznivého lupiče dřív, než jim stačí navždy zmizet kdesi v jižních mořích. Pronásledování vede po mohutné řece Dan a nebezpečným vodopádem až do opevněného města Raguza, které je nechvalně proslulým útočištěm pirátů a dobrodruhů. Má-li zde Hal uspět, musí věřit schopnostem své posádky a vyzvat Zavaka na souboj na život a na smrt.

Flanagan John – Nájezdníci

Obsah: Hal a bratrstvo Volavek se vydávají pronásledovat Zavaka a jeho loď s drahocenným nákladem. Zastihne je však blížící se zima, a tak musejí vyhledat útočiště, aby přečkali mrazivé roční období. Během něj budou mít spoustu času vymyslet nějaký plán. Dokážou ale najít piráty, až se počasí zlepší? A pokud ano, jak si poradí s Havranem a jeho posádkou zákeřných zabijáků a hrdlořezů?

Flanagan John – Vyděděnci

Obsah: Ve Skandii existuje pouze jediná cesta, jak se stát bojovníkem. Chlapci jsou vybíráni do skupin zvaných bratrstva a musejí podstoupit tříměsíční výcvik v námořnických dovednostech, ovládání zbraní a bojové taktice. Bratrstvo stojí proti bratrstvu a soutěží spolu v řadě úkolů. Vítěz může být jen jeden. Když se Hal Mikkelson stane nedobrovolným vůdcem bratrstva vyděděnců, musí se tohoto úkolu zhostit, jak nejlépe umí. Bratrstvo Volavek se silou ani počtem sice nevyrovná dalším dvěma skupinám, ale jeho členové mohou svou vynalézavostí, důvtipem a odvahou všechny jen překvapit.

Foglar Jaroslav – Rychlé šípy

Obsah: Rychlé šípy je název fiktivního klubu pěti hochů z knih a komiksů spisovatele Jaroslava Foglara.
Členy klubu byli Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Rychlé šípy jsou v Česku všeobecně známé. Jméno Mirka Dušína se stalo synonymem bezchybného kladného hrdiny, jeho opakem jsou členové soupeřícího Bratrstva kočičí pracky: Dlouhé Bidlo, Štětináč a Bohouš.

Germanos Fredy – Tereza

Obsah: Příběh krásné a trochu záhadné Řekyně Terezy je neuvěřitelně mistrovským spojením fikce a skutečnosti. Děj je zasazen do rámce skutečných historických událostí a autor nás v něm průběžně seznamuje s nejrůznějšími významnými osobnostmi dvacátých let minulého století – ať už jde o Picassa, Sarah Bernhardt, Mussoliniho, Metaxase, Venizela, nebo třeba Ernesta Hemingwaye. Milostný vztah Hemingwaye a Terezy se ostatně vine jako červená nit celou knihou. Přitom pomyslná hranice mezi pravdou a fantazií je tak křehká a neviditelná, že si chvílemi čtenář dokonce podvědomě přeje, aby to všechno byla jen pravda. A tak, jak autor předestírá pohnutý příběh Terezy, vytváří nakonec v symbióze s historickými fakty perfektní skládačku, kde žádný dílek nechybí ani nepřebývá. Všechno do sebe naprosto dokonale zapadá, a autentičnost ještě podtrhují výňatky ze vzpomínek např. Mary Hemingway, čtvrté spisovatelovy manželky, Spyrose Mercourise, Hemingwayových životopisců, nebo úryvky z reportáží samotného Hemingwaye, které psal pro kanadský list Toronto Star.

Gilman Charles – Šílený profesor

Obsah: Na téhle základní škole se dějí divné věci. Ze šatních skříněk vyskakují krysy. Žáci se záhadně ztrácejí. Školní knihovna je bludištěm tajných chodeb. A učitel biologie se chová velice, velice zvláštně.
Robert Arthur věděl, že přestoupit na jinou školu nebude nic jednoduchého, ale tohle je na pováženou! S pomocí nových, poněkud neobvyklých kamarádů zjišťuje, že se toho ve škole děje víc, než je na první pohled patrné. Dokáže ta tajemství odhalit dřív, než bude pozdě?

Green John – Hvězdy nám nepřály

Obsah: Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. „Nejvtipnější smutný příběh“ je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě.

Hanová Jane – Bez tebe to není léto

Obsah: Druhý díl volné trilogie pro dospívající čtenářky

Dva bratři. Jedna opravdová láska. Léto už nikdy nebude takové jako dřív. Belly strávila dosud každé léto svého života v domě na pláži v městečku Cousins. Jenomže teď se všechno změnilo. Když už to téměř vypadalo, že s Konrádem, svou osudovou láskou, přece jen začne chodit, nakonec skončila jen se zlomeným srdcem. A teď ji čeká vůbec první léto doma, ve městě. Bez pláže, bez oceánu a hlavně bez těch, které má po své rodině nejraději na světě — bez Susanny, bez Jeremiáše a samozřejmě i bez Konráda. Nejlepší Bellyina kamarádka Taylor má spoustu náhradních prázdninových plánů („Vždyť i tady jsou super kluci! A bazén taky, no ne, Belly?“). Jenomže pak jednoho dne zazvoní Belly mobil a Jeremiáš jí oznamuje, že Konrád zmizel. Všechno napovídá tomu, že odjel do Cousins. Proč? Co ho k tomu přimělo? A tak se Belly s Jeremiášem vydávají na záchrannou misi do tolik milovaného letního domu.
Zažije sedmnáctiletá Belly nakonec jen další léto plné naděje a trápení, které jí její láska ke Konrádovi přináší? Nebo se ho už konečně dokáže vzdát a zařídit si vlastní život?

Hanová Jane – Léto, kdy jsem zkrásněla

Obsah: První díl volné trilogie pro dospívající čtenářky

Belly měří svůj život v létech, a tím nemyslíme roky, ale roční období. Všechno zajímavé a báječné se v jejím případě odehrává výhradně od června do srpna. Zimy jsou dobré pouze na to, aby počítala týdny do dalšího léta, kdy konečně s mámou a bratrem Stevenem odjede jako každý rok k moři. Tedy přesněji řečeno do prázdninového domu přímo na pláži, který patří Suzanně, mámině nejlepší přítelkyni. A k Suzanně a jejímu domu zase neodmyslitelně patří její dva synové, Konrád a Jeremiáš. Tuhle dvojičku zná Belly odmala a co si pamatuje, jenom netrpělivě čeká, až si jí kluci začnou konečně všímat a vezmou ji mezi sebe. A toto léto se to konečně stane. A navíc se z nevýrazného káčátka vyloupne krásná labuť. Belly je k údivu všech najednou krásná mladá dívka. Jenže v toto báječné a zároveň hrozné léto se změní i všechno ostatní. Vlastně se promění Bellin celý život. K lepšímu i k tomu horšímu…

Příběh o dospívání, prvních láskách, zmatení z vlastních citů i o nepříjemnostech, které provázejí dospívání, je určen čtenářkám od 12 let, jež si v sympatické, vtipné a svérázné Belly najdou kamarádku, které dokonale rozumí, protože prožívá podobné osudy jako ony.

Hanová Jane – Vždycky budeme mít léto

Obsah: Belly milovala v životě jenom dva kluky. Oba mají příjmení Fisher. A po dvouletém chození s Jeremiášem si je téměř stoprocentně jistá, že on je ten pravý. TÉMĚŘ jistá.
Konrád se nikdy nevyrovnal s chybou, kterou udělal, když nechal Belly odejít. Zato Jeremiáš vždycky věděl, že Belly je dívka, pro kterou udělá cokoli.
A když se Belly s Jeremiášem rozhodnou, že zpečetí svůj vztah svatbou, Konrádovi naplno dochází, že jde do tuhého. Musí Belly říct, že ji miluje, nebo ji ztratí navždy. Teď, nebo nikdy.
A Belly nezbývá, než si poprvé naprosto upřímně přiznat, co k oběma cítí. A když to udělá, pochopí, co ve skrytu duše vždycky věděla: jednomu z nich bude muset zlomit srdce.

Herriot James – Moje nejmilejší kočičí historky

Tato překrásně ilustrovaná knížka obsahuje deset nejoblíbenějších příběhů o kočkách z pera Jamese Herriota podle vlastního výběru nejslavnějšího veterináře. Všechny již byly dříve vydány v českém jazyce jako součást jeho jiných vyprávění, některé v poněkud jiné podobě.  V předmluvě vypráví autor o svém vřelém vztahu k tomuto příteli člověka. A tak si můžeme počíst o kotěti Busterovi, který se objevil o Štědrém večeru, o Alfrédovi z cukrárny, o malé Emily, která se zapletla s potulným kocourem. Obracíme strany s úsměvem a hřejivým porozuměním, zejména při čtení příběhů o dvou toulavých kočkách, které se usídlily v kůlně u Herriotů. Ilustrace Lesley Holmesové vystihují nejen charakter každé z koček ale také dokumentují krásnou yorkshirskou krajinu, v níž James Herriot žil a v níž se jeho příběhy odehrávají.

Herriot James – Moje nejmilejší psí historky

Obsah: Tato překrásně ilustrovaná knížka obsahuje deset nejoblíbenějších příběhů o psech z pera Jamese Herriota podle vlastního výběru nejslavnějšího veterináře. Všechny již byly dříve vydány v českém jazyce jako součást jeho jiných vyprávění, některé v poněkud jiné podobě. V nové, původní, rozkošné předmluvě vypráví autor o svých vlastních psech, beaglovi Samovi, teriéru Bodiem a dalších milovaných zvířatech. Z následujících okouzlujících stran živě vystupují věrohodně popsané charaktery Jocka, který se za žádných okolností nevzdává boje o svou pozici psí jedničky, Brendyho s jeho nutkáním prozkoumávat odpadkové koše a dalších výrazných psích individualit. Ve výběru však najdeme i něžné příběhy opuštěných psů, kteří získali nový domov a novou naději jako zlatý teriér Roy, i příběhy o důležitosti psů pro život osamělých stárnoucích lidí. Nevyhnutelně zde jsou i tři příběhy o pekingském psíku Tricki Woo, Herriotovu oblíbenci – jak v knihách tak ve filmu a televizi. Ilustrace Lesley Holmesové vystihují nejen charakter každého ze psů ale také dokumentují krásnou yorkshirskou krajinu, v níž James Herriot žil a v níž se jeho příběhy odehrávají.

Nesbø Jo – Doktor Proktor a prdicí prášek

Obsah: Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě. Bulík a Líza vymyslí s důvtipem sobě vlastním úžasný plán – prášek nemusí jen obveselovat děti a dospělé, kdyby totiž doktor Proktor zapracoval na mnohem silnější verzi, mohli by supersilný prášek prodat NASA, Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku, který by ho dokázal využít k počinům důležitým pro celé lidstvo. Jenomže trojlístku hrdinů se nečekaně staví do cesty nemilosrdní padouchové – pan Trán a jeho synové Truls a Trym. Jejich zlovolným přičiněním se Bulík, Líza i doktor Proktor ocitají ve víru celé řady nebezpečných situací, kdy jim jde doslova o krk. Kdoví, jestli by nakonec bylo učiněno spravedlnosti za dost nebýt doktorovy, Bulíkovy a Lízny statečnosti, vynalézavost a kamarádské soudržnosti.

Nesbø Jo – Doktor Proktor a vana času

Obsah: Doktor Proktor se vydává do Paříže, aby znovu našel svou dávnou lásku, Julietu Margarínovou. V poštovní schránce Lízy Pedersenové v Dělové ulici se jednoho dne objeví zvláštní pohlednice. Je od doktora Proktora. Líze a Bulíkovi se nakonec podaří vzkaz rozluštit a zjišťují, že doktor Proktor se bez jejich pomoci nemůže dostat nazpět z minulosti. Proč je ale jeho zpráva šifrovaná? Hrozí mu nějaké nebezpečí? Doktorovi věrní přátelé se brzy ocitají v Paříži, kde potkávají Julietu. Tyto bývalé hrdličky se musely před téměř čtyřiceti lety rozdělit za velmi dramatických okolností a doktor Proktor nyní vyrazil za pomoci svého starého vynálezu, vany času, do minulosti, aby změnil chod tehdejších událostí. Nepodařilo mu však vrátit do přítomnosti a jediné, co vyplavalo z vany, u které na něj Julieta čekala, byla pohlednice adresovaná Líze. Nezbývá tedy nic jiného, než aby Líza s Bulíkem podnikli svou životní koupel a vyrazili do minulosti na pomoc doktoru Proktorovi.

Novotná Anna – Kdo jinému jámu kopá…

Obsah: Náš životní styl se natolik změnil, že čistě obsahově jsou pro nás klasická česká přísloví již nesrozumitelná. A tím spíš jsou nesrozumitelná pro děti. Přitom znalost přísloví bývá součástí přijímacích testů na střední školy.
Tato půvabná, hravě provedená knížka plná ilustrací, je určená dětem, ale nejen jim. Vždyť přísloví, pořekadla a přirovnání jsou součástí naší kultury. Každé přísloví obsahuje krátký srozumitelný výklad, základní heslo k vyhledání a ilustraci.

Orlev Uni – Běž, chlapče, běž

Obsah: Působivý a dobrodružný příběh židovského chlapce v Polsku, který se několik let skrývá v lesích a u rodin na venkově. Přežívá poslední z rodiny. Okusí nejhorší zradu, když ho jeho polští „zachránci“ ve skutečnosti za peníze odevzdají gestapu, ale dočká se i mnoha hrdinských činů pomoci. Během války přijde o ruku, ale přežije.

Pastoreková Anika – Příběh jedné lásky

Obsah: Osmnáctiletá Lea tráví poslední prázdniny po maturitě na vesnici s rodiči a Martinem, se kterým ji odmalička spojuje pevné pouto. Jejich vzájemná náklonnost však v tyto horké letní dny nečekaně přeroste v lásku. Lea se tomuto citu zoufale brání, i když ji Martin čím dál víc přitahuje. Její zmatek ještě vzroste, když se jí podaří poodhalit dávné tajemství, které skrývá opuštěný dům u jezera.

A když se její rodiče začnou chovat jaksi zvláštně, Lea už tuší, že jí všichni něco tají…

Robošová Barbora – Domov blízko koní

Obsah: Světlovlasé Daně je dvanáct a půl a skončila v dětském domově. Ze své původní rodiny nemá moc hezkých vzpomínek, nese si z ní hlavně strach a nedůvěru. A pak se objeví manželé Říhovi ze Studené Lhoty. Ti mají v pěstounské péči už šest jiných dětí v Danině věku a rádi by pomohli i Daně. Dana s nimi odjíždí na zkoušku strávit prázdniny v jejich domově, i když se jí do toho vůbec nechce. Nikdy nebyla na vesnici, je jí protivná stejně stará Tereza, která z ní chce mít kamarádku podle svých představ. Bojí se kluků, lidské zvědavosti i slibované pomsty. Přes počáteční nezájem přesto zjišťuje, že v nové rodině se žije docela dobře. Najde cestu k ostatním dětem, pozná jízdárnu, ve které žije senzační kůň, i zajímavého kluka s hnědou ofinou, jenomže… Daninu důvěru v Říhovy naruší nepěkná řeč, která se o nich nese po vesnici… Má uvěřit tomu, co říká nějaká Lucka?

Rusellová Rachel Renée – Deník Mimoňky

Obsah: Nestačí, že Nikki J. Maxwellová má otce, který se živí hubením brouků. Ještě se kvůli tomu dostane do prestižní soukromé školy, kam moc nezapadá. Z pohledu její zapřisáhlé nepřítelkyně MacKenzie, dokonalé dívky, která má vše, co je třeba, je Nikki prostě „mimoňka“. A toto je její deník. Zachycující příhody každodenního života, například jak si chtěla z naslouchátka vyrobit luxusní hands-free, jak se snažila sbalit nejhezčího kluka a co zažívala se svými novými kamarádkami, Chloe a Zoey.

Stoker Bram – Drákula

Obsah: Tato knížečka je zjednodušeným převyprávěním vynikajícího hororového románu Brama Stokera Drákula. Na 54 stranách se mladí čtenáři seznámí s hlavní dějovou linkou románu. Dalších 10 stran je pak věnováno podnětům k zamyšlení, kde jsou čtenáři seznámeni se změnami oproti originálu, dozví se trochu z historie, tedy o době, v níž Drákula vznikl a o časech, v nichž žil hrabě Vlad Dracul, který byl předlohou literárního Drákuly. Najdou zde i odkazy na knihy, filmy a internetové stránky, kde se dozvědí více. Poslední částí této pasáže je kvíz, v němž jsou čtenářům kladeny otázky týkající se přečtené knížky.

Urban Jiří – Deník malé blondýnky

Obsah: Reportážní a umělecký fotograf Jiří Urban spolu se svojí dvanáctiletou dcerou Ann předkládají úsměvný dokument o životě českých puberťaček a puberťáků, do nějž se ponoří se zájmem i každý dospělák. Humorné situace v obrázcích výstižně zachytila známá ilustrátorka Tana Tanko. Společné dílo obou autorů se bez problémů vyrovná světovému bestselleru Deník malého poseroutky a v mnoha směrech ho i předčí.

Wilsonová Jacqueline – Můj tajný deník

Obsah: V knize Můj tajný deník se s námi Jacqueline prostřednictvím zápisků ze svého skutečného deníku z roku 1960 dělí o své nejtajnější myšlenky a city z doby, kdy jí bylo 14.
V roce 1960 nosily holky naškrobené spodničky a lodičky. Dneska nosíte džíny a tenisky.
V roce 1960 trávily celé hodiny posloucháním desek v obchodě, kde se prodávaly. Dneska trávíte hodiny posloucháním on-line muziky.
V roce 1960 se holky učily kroky všech nových tanců. Dneska tančíte, jak vás napadne.
Holky se ale nikdy nepřestanou zamilovávat, hádat s rodiči, pořád budou nenávidět ztrapňování ve škole, vždycky budou toužit chodit večer domů co nejpozději a budou trávit hodiny a hodiny před zrcadlem.
Poutavě napsaná autobiografie pro teenagery. V knize jsou i původní fotografie Jacqueline a jejích kamarádek.

Autor – Název knihy

Adamsonová Joy – Příběh levhartice Penny

Adla Zdeněk, Černý Jiří, Kalousek Jiří – Obrázky z českých dějin a pověstí

Adla Zdeněk, Černý Jiří, Kalousek Jiří – Obrázky z českých dějin a pověstí

Alcottová Louisa May – Malé ženy

Alda Jan – Tři pohádky

Andersen Hans Christian – Pohádky

Andersen Hans Christian – Sněhová královna

Aškenazy Ludvík – Putování za švestkovou vůní

Austenová Jane – Pýcha a předsudek

Baar Jindřich Šimon – Hanýžka a Martínek

Baňková Markéta – Straka v říši entropie

Bartoš František – Princezna Holubice

Bass Eduard – Klapzubova jedenáctka

Batlička Otakar – Na vlnách odvahy a dobrodružství

Baum L. Frank – Čaroděj ze země Oz

Benešová Božena – Don Pablo, don Pedro a Věra Lukášová

Beráková Zora – Zkouška dospělosti

Bernardinová Eva – Kluci, holky a Stodůlky

Bernardinová Eva – Kluci, holky a Stodůlky 2

Bezděková Zdeňka – Štěstí přijde zítra

Bezruč Petr – Slezské písně

Biebl Konstantin – Na druhé straně světa

Böhm David – Ticho hrocha

Borovička V. P. – Velké kriminální případy II.

Borovský Karel Havlíček – Král Lávra

Borovský Karel Havlíček – Vojna s hloupostí a zlobou

Borovský Karel Havlíček – Výbor z poesie

Borská Ilona – Komu zlatá brusle

Bořkovcová Hana – My tři cvoci

Bosilek Ran – Kolo bulharských pohádek

Boučková Tereza – Indiánský běh, Křepelice, Když milujete muže

Bradbury Ray – Marťanská kronika

Branald Adolf – Dědeček automobil

Brett Simon – Prevítem snadno a rychle

Brontëová Emily – Na větrné hůrce

Brontëová Charlotta – Sirotek Lowoodský

Brontëová Charlotte – Jana Eyrová

Brontëová Charlotte – Villette

Brousek Antonín, Hiršal Josef – Postavit vejce po Kolumbovi

Brown Dan – Šifra mistra Leonarda

Březinová Ivona – Básník v báglu

Buchar Jan – Co se kdy u nás šustlo

Burdová Michaela – Poselství jednorožců – Strážci dobra

Bureš Miroslav – Otvírání studánek

Campagne Claude – Sbohem, mých patnáct let

Canfield Jack – Slepičí polévka pro duši

Castová P. C. – Castová Kristin – Nezkrotná – Škola noci 4

Castová P. C. – Castová Kristin – Označená – škola noci 1

Castová P. C. – Castová Kristin – Pokoušená – Škola noci 6

Castová P. C. – Castová Kristin – Probuzená – Škola noci 8

Castová P. C. – Castová Kristin – Pronásledovaná – Škola noci 5

Castová P. C. – Castová Kristin – Předurčená – Škola noci 9

Castová P. C. – Castová Kristin – Skrytá – Škola noci 10

Castová P. C. – Castová Kristin – Vyhořelá – Škola noci 7

Castová P. C. – Castová Kristin – Vyvolená – Škola noci 3

Castová P. C. – Castová Kristin – Zrazená – škola noci 2

Cervantes de Miguel – Don Quijote I. – komiks

Coelho Paulo – Alchymista

Cooper James Fenimore – Poslední mohykán

Curwood James Oliver – Vlčák Kazan, Barí, syn Kazanův

Cutlerová Bunty – 211 věcí, které zvládne každé bystré děvče

Čapek Josef – Povídání o pejskovi a kočičce

Čapek Josef – Povídejme si, děti

Čapek Karel – Anglické listy

Čapek Karel – Bílá nemoc

Čapek Karel – Cesta na sever

Čapek Karel – Dášeňka

Čapek Karel – Hovory s T. G, Masarykem

Čapek Karel – Italské listy

Čapek Karel – Matka

Čapek Karel – Obrázky z Holandska

Čapek Karel – Povídky z jedné a z druhé kapsy

Čapek Karel – První parta

Čapek Karel – R.U.R.

Čapek Karel – Válka s mloky

Čapek Karel – Věčné dobrodružství

Čapek Karel – Věčné dobrodružství

Čapek Karel – Výlet do Španěl

Čech Svatopluk – Nový epochální výlet pan Broučka, tentokrát do XV. století

Čech Svatopluk – Ve stínu lípy

Čelakovský František Ladislav – Ohlas písní ruských, Ohlas písní českých

Černá Zlata, Novák Miroslav – Prodaný sen – japonské pohádky

Čcheng-en Wu – Opičí král

Čunderle Michal – Bubela

Defoe Daniel – Robinson Crusoe

Doskočilová Hana – Diogenés v sudu

Doskočilová Hana – Posledního kousne pes

Dousková Irena – Hrdý Budžes

Doyle Arthur Conan – Pes Baskervillský

Doyle Arthur Conan – Pes Baskervillský

Doyle Arthur Conan – Pes Baskervillský – komiks

Drda Jan – České pohádky

Drda Jan – Městečko na dlani

Drda Jan – Němá barikáda

Drda Jan – Posvícení v Tramtárii

Dumas Alexandre – Robin Hood

Dumas Alexandre – Tři mušketýři ještě po deseti let

Durrell Gerald – Ostrov v nebezpečí

Durrell Gerald – ZOO v kufru

Dvořák JIří – Rostlinopis

Dyk Viktor – Krysař

Eislerová Jana – Biblické příběhy

Eislerová Jana – Biblické příběhy

Eislerová Jana – Biblické příběhy

Eislerová Jana – Biblické příběhy

Eislerová Jana – Biblické příběhy

Eislerová Jana – Biblické příběhy

Eislerová Jana – Biblické příběhy

Eislerová Jana – Biblické příběhy

Eislerová Jana – Biblické příběhy

Eislerová Jana – Biblické příběhy

Eislerová Jana – Staré pověsti české

Eislerová Jana – Staré pověsti české

Eislerová Jana – Staré pověsti české

Eislerová Jana – Staré pověsti české

Eislerová Jana – Staré pověsti české

Eislerová Jana – Staré pověsti české

Eislerová Jana – Staré pověsti české

Eislerová Jana – Staré pověsti české

Eislerová Jana – Staré pověsti české

Eislerová Jana – Staré pověsti české

Eislerová Jana – Staré řecké báje a pověsti

Eislerová Jana – Staré řecké báje a pověsti

Eislerová Jana – Staré řecké báje a pověsti

Eislerová Jana – Staré řecké báje a pověsti

Eislerová Jana – Staré řecké báje a pověsti

Eislerová Jana – Staré řecké báje a pověsti

Eislerová Jana – Staré řecké báje a pověsti

Eislerová Jana – Staré řecké báje a pověsti

Eislerová Jana – Staré řecké báje a pověsti

Eislerová Jana – Staré řecké báje a pověsti

Ende Michael – Nekonečný příběh

Erben Karel Jaromír – Kytice – komiks

Erben Karel Jaromír – Pohádky

Erben Karel Jaromír – Pohádky

Erben Karel Jaromír – Zlatovláska

Erben Karel Jaromír, Němcová Božena, Říha Václav – Alšovy pohádky

Exupéry de Saint Antoine – Malý princ

Fischerová Vlasta – Kouzelná říše dětství Vítězslava Nezvala

Flanagan John – Hraničářův učeň – Císař Nihon-Džinu

Flanagan John – Hraničářův učeň – Čaroděj na severu

Flanagan John – Hraničářův učeň – Halt v nebezpečí

Flanagan John – Hraničářův učeň – Hořící most

Flanagan John – Hraničářův učeň – Králové Clonmelu

Flanagan John – Hraničářův učeň – Ledová země

Flanagan John – Hraničářův učeň – Nositelé dubového listu

Flanagan John – Hraničářův učeň – Obléhání Macindawu

Flanagan John – Hraničářův učeň – Rozvaliny Gorlanu

Flanagan John – Hraničářův učeň – Výkupné za Eraka

Flanagan John – Hraničářův učeň – Ztracené příběhy

Flos František – Lovci orchidejí I.

Flos František – Lovci orchidejí II.

Flos František – Lovci orchidejí III.

Foglar Jaroslav – Chata v Jezerní kotlině

Foglar Jaroslav – Když Duben přichází

Foglar Jaroslav – Kronika Ztracené stopy

Foglar Jaroslav – Modrá rokle

Foglar Jaroslav – Přístav volá

Foglar Jaroslav – Stínadla se bouří

Foglar Jaroslav – Strach nad Bobří řekou

Foglar Jaroslav – Tábor smůly

Foglar Jaroslav – Záhada hlavolamu

Fontaine de la Jean – Bajky

Frajerman Ruvim – Divoký pes Dingo aneb Příběh o první lásce

Frynta Emanuel – Moudří blázni

Fuks Ladislav – Spalovač mrtvol

Fulghum Robert – Ach jo

Fulghum Robert – Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

Gaarder Jostein – Sofiin svět

Gel František – Přemožizel neviditelných dravců

Giono Jean – Muž, který sázel stromy

Glukhovsky Dmitry – Metro 2033

Glukhovsky Dmitry – Metro 2034

Gorkij Maxim – Matka

Goscinny René – Mikuláš a jeho přátelé

Goscinny René – Mikulášovy přestávky

Gould Steven – Jumper – Griffinův příběh

Grey Zane – Zálesák

Grimmové – Pohádky bratří Grimmů

Haddon Mark – Spudveč!

Halas František – Halas dětem

Halas František – Před usnutím

Hálek V., Rais K. V., Mrštík V. – Pole a lesy

Hálek Vítězslav – Povídky I

Hardy Thomas – Dobrodružství ve West Poley

Hauff Wilhelm – Pohádky

Havel Václav – Pižďuchové

Hercíková Iva – Druhá láska

Hercíková Iva – Pět holek na krku

Hiob Eberhard – Novou zemi pro divoká zvířata

Hodgsonová-Burnettová Frances – Tajná zahrada

Hofman Ota – Útěk

Horák Jiří – Čarodějná mošna

Horák Jiří – Český Honza

Horáková Pavla – Hrobaříci a Hrobaři

Horáková Pavla – Hrobaříci v podzámčí

Horáková Pavla – Tajemství Hrobaříků – Bratrstvo odhaluje zločin

Horelová Eliška – Zdivočelá voda

Hostonská Anna – Příběhy, pověsti a pohádky paní Hudby

Hrabal Bohumil – Obsluhoval jsem anglického krále

Hrabal Bohumil – Perlička na dně

Hrabě Václav – Blues pro bláznivou holku

Hrdličková Věnceslava – Příběhy o soudci Ookovi

Hrubín František – Dvakrát sedm pohádek

Hrubín František – Pohádky tisíce a jedné noci

Hugo Victor – Bídníci I

Hugo Victor – Bídníci II

Hugo Victor – Chrám Matky Boží v Paříži

Hulpach Vladimír – Návrat opeřeného hada

Hulpach Vladimír – Pohádkové vandrování po Čechách

Hulpach Vladimír – Příběhy kruhového stolu

Hulpach Vladimír – Šahrazádiny noci

Huptych Miroslav – Černá slepice

Charous Emil – Krůpěje noci

Ching-Ven Li – Tři bratři a jiné čínské pohádky

Chmelová Elena – Robin Hood

Christiane E. – My děti ze stanice ZOO

Christie Agatha – Deset malých černoušků

Christie Agatha – Vražda v Orient-Expresu

Christopher Paul – Kříž Templářů

Christopher Paul – Legie Templářů

Christopher Paul – Meč Templářů

Christopher Paul – Rudý Templář

Christopher Paul – Spiknutí Templářů

Christopher Paul – Trůn Templářů

Christopher Paul – Údolí Temolářů

Jančová Mária – Stařenka vypravuje

Jarunková Klára – Jediná

Jirásek Alois – Bratrstvo I

Jirásek Alois – Bratrstvo II

Jirásek Alois – Bratrstvo III

Jirásek Alois – Čechy hrdinské

Jirásek Alois – Epilog

Jirásek Alois – F. L. Věk III

Jirásek Alois – F. L. Věk IV

Jirásek Alois – F. L. Věk V

Jirásek Alois – Filozofská historie

Jirásek Alois – Husitský král I

Jirásek Alois – Husitský král II

Jirásek Alois – Maloměstské historie

Jirásek Alois – Maryla, Zemanka

Jirásek Alois – Mezi proudy

Jirásek Alois – Poklad

Jirásek Alois – Proti všem

Jirásek Alois – Psohlavci

Jirásek Alois – Skaláci

Jirásek Alois – Skály

Jirásek Alois – Sousedé, U domácího prahu

Jirásek Alois – Staré pověsti české

Jirásek Alois – Staré pověsti české

Jirásek Alois – Staré pověsti české

Jirásek Alois – Staré pověsti české

Jirásek Alois – Staré pověsti české

Jirásek Alois – Staré pověsti české

Jirásek Alois – Temno

Jirásek Alois – V cizích službách

Jirásek Alois – Vojenské povídky

Jirásek Alois – Z Čech až na konec světa

Jirásek Alois – Z nedávna

Jirásek Alois – Zahořanská hon, Učitelský, V pekle

Jirotka Zdeněk – Saturnin

Jirous Martin Ivan – Magor dětem

Jirous Martin Ivan – Magorovy labutí písně

John Jaromír – Příběhy dona Quijota

John Jaromír – Rajský ostrov

Kafka Franz – Proměna

Kaplický Václav – Dobří přátelé

Kaplický Václav – Kladivo na čarodějnice

Kaplický Václav – Železná koruna

Karnauchvová I. – Krása nesmírná

Kästner Erich – Emil a dvojčata

Kennedy Patrick – Irské pohádky

Kinney Jeff – Deník malého poseroutky – Ošklivá pravda

Kinney Jeff – Deník malého poseroutky – Páté kolo u vozu

Kinney Jeff – Deník malého poseroutky – Ponorková nemoc

Kinney Jeff – Deník malého poseroutky – Rodrick je king

Kinney Jeff – Deník malého poseroutky – Zápisky Grega Heffleyho

Kipling Rudyard – Knihy Džunglí

Kipling Rudyard – Mauglí

Kolář Jiří – Nápady pana Apríla

Kosová Maria – Děvče ze pštrosího vejce

Koudelková Eva – Pověsti od Nisy a Kamenice

Kovářík Vladimír – Staropražské romance

Kožík František – Rytíř smutné postavy

Kožík František – Světlo v temnotách

Kožíšek Josef – Z křišťálové studánky

Kratochvíl Miloš – Pes nám spadla

Krouský Ivan – Modré Vánoce

Kryl Karel – Básně

Krylov Ivan Andrejevič – Bajky

Kubátová Marie – Muzikantský řemeslo a devatero jinejch

Kubka František – Palečkův úsměv a pláč

Kutinová Amalie – Krkonošské pohádky

Lada Josef – Bubáci a hastrmani

Lada Josef – Dětem

Lada Josef – Mikeš

Lanczová Lenka – Znamení blíženců

Leacock Stephen – Literární poklesky

Leininger Bruce – Most času

Lem Stanislav – Astronauti

Lem Stanislav – K mrakům Magellanovým

Lem Stanislav – Zachraňme vesmír

Lewis C. S. – Letopisy Narnie

Lidman Hans – Hlídač Ďábelského potoka

Limb Sue – Flirtování po francouzsku

Liněvskij Alexandr – Osada pravěkých lovců

Lizano Marc – Dítě s hvězdičkou

London Jack – Bílý tesák

London Jack – Mezi zlatokopy

London Jack – Moře, sníh a velkoměsta

London Jack – Železná pata

Luskač Rudolf – Zelený ráj

Lustig Arnošt – Démanty noci

Lustig Arnošt – Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou

MacDonaldová Betty – Vejce a já

Macourek Miloš – Láska a dělové koule

Macourek Miloš – Pohádky

Macourek Miloš – Živočichopis

Mahler Zdeněk – Indický hlavolam

Mácha Karel Hynek – Máj

Majerová Marie – Bruno

Majerová Marie – Robinsonka

Malý Radek – Listonoš vítr

Marek jiří – Nejkrásnější zahrada – Indické pohádky

Marková D. – Súdánské pohádky

Marshall Alan – Už zase skáču přes kaluže

Martinec Jan – Útěk před žlutou hvězdou

Matys Rudolf – Kutnohorské pověsti

May Karel – Pouští a prérií

May Karel – Vinnetou

Mayne William – Záhada žlutého jednorožce

Mertlík Rudolf – Příběhy Odysseovy

Mertlík Rudolf – Starověké báje a pověsti

Meyerová Stephenie – Nový měsíc

Meyerová Stephenie – Rozbřesk

Meyerová Stephenie – Stmívání

Meyerová Stephenie – Zatmění

Miltner Vladimír – Příběhy bájné Indie

Moliere – Lakomec

Morgenstern Christian – Šibeniční písně

Mrštík Vilém – Pohádka máje

Mrštíkové Vilém a Alois – Maryša

Neff Ondřej – Klukoviny a tátoviny

Němcová Božena – Babička

Němcová Božena – Babička

Němcová Božena – Babička

Němcová Božena – Babička

Němcová Božena – Babička

Němcová Božena – Báchorky

Němcová Božena – Chudí lidé

Němcová Božena – Divá Bára a jiné prózy

Němcová Božena – Dobrý člověk

Němcová Božena – Karla a jiné povídky

Němcová Božena – Pohorská vesnice, V zámku a v podzámčí

Němcová Božena – Sůl nad zlato a jiné pohádky

Němcová Božena – V zámku a v podzámčí

Nepil František – Naschválníčci

Neruda Jan – Povídky malostranské

Neruda Jan – Povídky malostranské

Neruda Jan – Povídky malostranské

Neruda Jan – Výbor z díla

Neruda Pablo – Sídlo na zemi

Nezval Vítězslav – Anička Skřítek a Slaměný Hubert

Nezval Vítězslav – Básně noci

Nezval Vítězslav – Kniha básní v próze

Nezval Vítězslav – Matka Naděje

Nezval Vítězslav – Podivuhodný kouzelník

Nezval Vítězslav – Signály času

Nezvalová-Fischerová Vlasta – Kouzelná říše dětství Vítězslava Nezvala

Nikl Petr – Přeshádky

Nový Karel – Rytíři a lapkové

Olbracht Ivan – O mudrci Bidpajovi a jeho zvířátkách

Olbracht Ivan – Ze starých letopisů

Olbracht Ivan – Zlý voják a jiné povídky

Orwell George – Devatenáct set osmedesát čtyři

Orwell George – Farma zvířat

Palivec Viktor – Pověsti karlštejnského podhradí

Paolini Christopher – Brisinger

Paolini Christopher – Eldest

Paolini Christopher – Eragon

Paolini Christopher – Inheritance

Pavel Ota – Jak jsem potkal ryby, Smrt krásných srnců

Pavlásek Lukáš – Jestli počkáš trochu dýl tak sem přijde krokodýl

Pazourek Vladimír – Šelmy hledají domov

Pergaud Louis – Knoflíková válka

Pergaud Louis – Knoflíková válka – komiks – 1. svazek

Pergaud Louis – Knoflíková válka – komiks – 2. svazek

Petiška Eduard – Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie

Petiška Eduard – Čtení o hradech

Petiška Eduard – Děvčata a řeka

Petiška Eduard – Golem

Petiška Eduard – Příběhy starého Izraele

Petiška Eduard – Staré řecké báje a pověsti

Petiška Eduard – Staré řecké báje a pověsti

Petiška Eduard – Staré řecké báje a pověsti

Petiška Eduard – Staré řecké báje a pověsti

Pikeová Aprilynne – Iluze

Pikeová Aprilynne – Kouzlení

Pikeová Aprilynne – Křídla

Pikeová Aprilynne – Osud

Pleva Josef V. – Malý Bobeš

Pleva Josef V. – Robinson Crusoe

Plíhal Karel – Jako cool v plotě

Pludek Alexej – Pověsti dávných časů

Pludek Alexej – Rytířská jízda Jana z Michalovic

Poe Edgar Allan – Černý kocour a jiné hororové povídky

Poláček Karel – Bylo nás pět

Poláček Karel – Bylo nás pět

Poledňáková Marie – Jak dostat tatínka do polepšovny

Poledňáková Marie – Jak dostat tatínka do polepšovny

Pospíšil Vladimír – Sančo a Jasno na cestách (a jiné básně)

Pratchett Terry – Barva kouzel – úžasná zeměplocha

Pratchett Terry – Čaroprávnost – Úžasná zeměplocha

Pratchett Terry – Kobercové

Pratchett Terry – Lehké fantastično – Úžasná zeměplocha

Priestley Chris – Příšerné příběhy strýce Montaguea

Priestley Chris – Příšerné příběhy z Černé lodi

Priestley Chris – Příšerné příběhy z temného tunelu

Procházková Iva – Nazí

Procházková Iva – Únos domů

Procházková Iva – Uzly a pomeranče

Přažáková Hana – O lesním carovi

Pujmanová Marie – Hra s ohněm

Pujmanová Marie – Předtucha

Puškin Alexandr Sergejevič – Pohádky

Rais Karel Václav – Zapadlí vlastenci

Rambousková Hana – Pole a lesy

Ransome Arthur – Velká severní?

Ransome Arthur – Zamrzlá loď kapitána Flinta

Ransome Artur – Trosečníci z Vlaštovky

Reichs Kathy – Poklad

Reichs Kathy – Virus

Remarque Erich Maria – Jiskra života

Remarque Erich Maria – Na západní frontě klid

Remarque Erich Maria – Tři kamarádi

Rennisonová Louise – Zápisky Georgie Nicolsonové

Rolland Romain – Dobrý člověk ještě žije

Rolland Romain – Petr a Lucie

Rolland Romain – Petr a Lucie

Rostand Edmond – Cyrano z Bergeraku

Rosten Leo – Pan Kaplan má stále třídu rád

Rowlingová J. K. – Harry Potter a Fénixův řád

Rowlingová J. K. – Harry Potter a Kámen mudrců

Rowlingová J. K. – Harry Potter a Ohnivý pohár

Rowlingová J. K. – Harry Potter a princ dvojí krve

Rowlingová J. K. – Harry Potter a relikvie smrti

Rowlingová J. K. – Harry Potter a Tajemná komnata

Rowlingová J. K. – Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Rudolf Stanislav – Metráček

Rudolf Stanislav – Metráček

Rudolf Stanislav – Myš dobré naděje

Rudolf Stanislav – To jsme, prosím, nebrali

Řezáč Václav – Kluci, hurá za ním!

Řezáč Václav – Poplach v Kovářské uličce

Saroyan William – Tracyho tygr

Scott Walter – Ivanhoe

Seifert Jaroslav – Dílo I

Seifert Jaroslav – Město v slzách, Samá láska, Svatební cesta, Slavík zpívá špatně, Poštovní holub

Seifert Jaroslav – Píseň o Viktorce

Semelková Jana – Zuby nehty

Seton Ernest Thompson – Dva divoši

Seton Ernest Thompson – Král vlků

Shakespeare William – Romeo a Julie

Shakespeare William – Romeo a Julie – komiks

Shelleyová Mary – Frankenstein – komiks

Scheinpflugová Olga – Pohádky

Sienkiewicz Henryk – Křižáci

Sienkiewicz Henryk – Pouští a pralesem

Simonová Francesca – Darebák David

Simonová Francesca – Darebák David chystá léčku

Simonová Francesca – Darebák David čaruje

Simonová Francesca – Darebák David rockerem

Simonová Francesca – Lumpárny darebáka Davida

Simonová Francesca – Nápady darebáka Davida

Simonová Francesca – Pomsta Darebáka Davida

Smith L. J. – Upíří deníky – Probuzení

Smith L. J. – Upíří deníky – Souboj

Smith L. J. – Upíří deníky – Temné shledání

Smith L. J. – Upíří deníky – Zášť

Souček Ludvík – Cesta slepých ptáků

Spiegelman Art – Maus – příběh očitého svědka

Spor o poníka – Aldridge James

Spyriová Johanna – Heidi

Stančík Petr – Mrkev ho vcucla pod zem

Stašek Antal – Povídky z hor

Steinbeck John – Ryzáček

Steklač Vojtěch – Mirek a spol.

Sterlingová Dorothy – Mary Jana

Stevenson Robert Louis – Poklad na ostrově

Suchl Jan – Zelenou stopou

Suchý Jiří, Suchánek Vladimír – Texty a koláže z šedesátých let

Swift Jonathan – Gulliverovy cesty

Syrovátka Oldřich – Bajky

Šabach Petr – Hovno hoří

Šiktanc Karel – Město jménem Praha

Šmahelová Helena – Dobrá mysl

Šmahelová Helena – Magda

Šmahelová Helena – Mládí na křídlech

Šmahelová Helena – Velké trápení

Šrámek Fráňa – SEdm krásných mečů

Šrámek Fráňa – Stříbrný vítr

Šrut Pavel – Lichožrouti

Šrut Pavel – Lichožrouti navždy

Šrut Pavel – Lichožrouti se vracejí

Šrut Pavel – Verše pro tajnou chvilku

Štorch Eduard – Bronzový poklad

Štorch Eduard – Lovci mamutů

Štorch Eduard – Minehava

Štorch Eduard – Zastavený příval

Technik Alfred – Zelený zápisník

Thackeray W. M. – Růže a prsten

Thurber James – Třináctery hodiny

Tolkien J. R. R. – Hobit

Tolkien J. R. R. – Pán prstenů – Dvě věže

Tolkien J. R. R. – Pán prstenů – Návrat krále

Tolkien J. R. R. – Pán prstenů – Společenstvo prstenu

Tolkien J. R. R. – Silmarillion – mýty a legendy Středozemě

Tomeček Jaromír – Lovy beze zbraní

Tomeček Jaromír – S nebem nad hlavou

Tomeček Jaromír – Stříbrný lipan

Topol Jáchym – Anděl

Townsendová Sue – Hořké zrání Adriana Molea

Townsendová Sue – Pravdivá zpověď Adriana Molea

Townsendová Sue – Tajný deník Adriana Molea

Trnka Jiří – Malý špalíček pohádek

Tuwim Julian – Zázraky a divy

Twain Mark – Dobrodružství Huckleberryho Finna

Twain Mark – Dobrodružství HUckleberryho Finna

Twain Mark – Dobrodružství Toma Sawyera

Twain Mark – Dobrodružství Toma Sawyera – komiks

Twain Mark – Tom Sawyer detektivem a jiné povídky

Tyl J. K., Stroupežnický L., Mrštíkové A. a V. – Strakonický dudák, Naši furianti, Maryša

Tyl Josef Kajetán – Strakonický dudák

Týnecký Josef Hais – Vodník

Vacke Vojtěch – Veronika, holka nešťastná

Válková Veronika – Terezínské ghetto – Tajemný vlak do neznáma

Verne Jules – Cesta do středu Země – komiks

Verne Jules – Děti kapitána Granta

Verne Jules – Honba za meteorem

Verne Jules – Ocelové město

Verne Jules – Patnáctiletý kapitán

Verne Jules – Pět neděl v balónu

Verne Jules – Tajuplný ostrov

Vopěnka Martin – Spící město

Vopěnka Martin – Spící spravedlnost

Vopěnka Martin – Spící tajemství

Vrchlický Jaroslav – Začarovaný tatrmánek

Wenig Adolf – České pověsti

Wenig Jan – Co vyprávěly staré pražské domy

Werich Jan – Fimfárum

Whartonová Edith – Triumf noci

Wilde Oscar – Šťastný princ a jiné pohádky

Winter Zikmund – Rytíři a jiné povídky

Wolker Jiří – Pohádky

Wolker Jiří – Pro spravedlnost šel se bít

Wolker Jiří – Wolker pracujícím

Zapletal Miloš – Soví jeskyně

Zinnerová Markéta – Tajemství proutěného košíku

Žáček Jiří – Aprílová škola

Žáček Jiří – Pro slepičí kvoč

Žárský Bohuslav – Obrázkové staré pověsti české

 

 

Skip to content