Giving Tuesday – Den dobrých skutků

Vážení rodiče,

v úterý 30. 11. 2021 proběhne na naší škole ve spolupráci s humanitární organizací ADRA Giving Tuesday – Den dobrých skutků

Děti se svolením rodičů mohou přinést hračku, stolní hru nebo knížku, kterou už nepotřebuje a darovat ji Charitativním obchůdkům ADRA.

Zapojit se mohou nejen žáci 1. stupně. 

Vice informací naleznete na www.adraturnov.cz.

Děkujeme za Vaši účast!

Giving day 2021 – plakát

Giving Tuesday vznikl jako protipól k nákupnímu šílenství Black Friday. Přesycenost v dnešní konzumní společnosti je tímto jediným dnem v roce vyvážena Dnem štědrosti a dobrých skutků. Projekty jsou různorodé. V našem případě se jedná o sbírku hraček, která je primárně určena pro děti 1. stupně ZŠ. Cílem je nejen získání hraček pro účely ADRA obchůdků, ale jde především o to, aby si děti v předvánočním období uvědomily, že darováním jedné své hračky mohou pomoci utvářet lepší svět.

Tento projekt probíhá následovně:

Děti se svolením rodičů přinesou do své třídy hračku (anebo více hraček), se kterou si už přestaly hrát a věnují ji. Vybrané hračky si zaměstnanci firmy Adra přeberou v úterý 30. 11. 2021 a odvezou do obchůdku. 100% finanční výtěžek z prodeje hraček bude věnován na vznik „ Dobrovolnického centra v Turnově“.

Jako poděkování děti obdrží papírovou skládanku. 100% finančního výtěžku z prodeje hraček bude věnováno na vznik Dobrovolnického centra v Turnově, které se bude soustředit na dobrovolnické programy pro seniory v regionu.

Za podporu Vám z celého srdce děkuje organizace ADRA.

Komentáře a odkazy nejsou povoleny.

Komentáře nejsou povoleny.

Skip to content