5. ODDĚLENÍ – VÝSTAVA TAJEMNÁ INDONÉSIE – TAMTAMY ČASU

VÝSTAVA TAJEMNÁ INDONÉSIE – TAMTAMY ČASU

Expozice odhaluje taje Nové Guineje, Indonésie, Pacifiku i Šalamounových ostrovů.

Již celý týden si povídáme o Indonésii, prohlížíme fotografie, hledáme na mapách, zkoumáme a dozvídáme se o tamním životě, indiánských kmenech, stromových lidech a to vše, abychom se mohli vydat na výstavu Tajemná Indonésie.

Dnešní výprava, byla opravdu dobrodružná, tajemná a dech beroucí. Dozvěděli jsme se mnoho dalších zajímavých informací. Viděli jsme zdobené lebky koní, krokodýlů, ale i lidské, mnoho druhů zbraní, šperků, rituálních věcí, oblečení, masek nádherných fotografií …

Na úplný závěr jsme měli neuvěřitelné štěstí, když jsme se úplnou náhodou setkali s autorem výstavy panem Švaříčkem, který nejen trpělivě odpovídal na otázky dětí, ale i se s námi vyfotografoval. Děti pana Švaříčka totiž poznaly z fotografií na výstavě, když stál u pokladny. 🙂

Byl to neuvěřitelný zážitek. A my mu za něj moc děkujeme!

Více foto v galerii 5. oddělení.

 

Hlavním autorem výstavy je Ing. RUDOLF ŠVAŘÍČEK.

RUDOLF ŠVAŘÍČEK – Známý cestovatel nové generace se vypravil do hlubin ostrova ke kmenům, které bojují v rituálních válkách, komunikují s duchy, používají krevní mstu.

Projekt prezentuje i historické materiály největších es našeho cestování – dvojice Jiří Hanzelka – Miroslav Zikmund a Miloslav Stingl.

Komentáře a odkazy nejsou povoleny.

Komentáře nejsou povoleny.

Skip to content