5.oddělení – Celoroční hra s Harry Potterem

Máme za sebou první týden, kdy jsme začaly hrát naší celoroční hru s Harry Potterem. Děti budou sbírat celý rok Galeonky do své Gringotovské banky (ty získávají za různé úkoly, soutěže, výrobky a jiné, ale mohou penízky také ztrácet). Za týden  musí nasbírat minimálně 5ks Galeonků, aby se mohly posunout, tedy vyrazit z domova Harryho – Zobí ulice, Kvikálkov č.p. 4 na cestu do Bradavické školy. Cílem je dostat se za celý rok do Bradavic.

Na cestě budou děti provázet různé překážky, tajemství a úkoly. Čeká je tedy opravdu mnoho dobrodružství.

A aby toho nebylo málo jsou děti ještě rozděleny do 4 kolejí – my jim říkáme jednoduše, podle zvířat v kolejích. Tady budou děti bojovat ne samy za sebe, ale za svoji kolej (tedy tým). Každé vítězství se počítá odměrkami „písku“ (rýže). Vyhrává ta kolej, která bude mít na konci školního roku nejvíce plnou sklenici písku.

Každý pátek se pak budeme podle počtů Galeonků posouvat.

No a v pátek 15.9.2017  většina dětí už vyrazila vstříc novému dobrodružství na cestě do Bradavic.

Více foto ve fotogalerii 5.oddělení.