Vánoční dílny pro rodiče a děti

V úterý 3. 12. odpoledne se třídy zaplnily rodiči a dětmi. Letos připravili pedagogové sedm dílen, kde se tvořilo z různých materiálů. Paní učitelky nejprve vysvětlily postup práce a pak se všichni pustili do tvoření. Výhodou je, že rodiče pomohou dětem, a tak se každému výrobek podaří. Všude vládla dobrá nálada a tvůrčí atmosféra.  Některé dílny se opakují, přesto jsou rychle zaplněny a na všechny zájemce se nedostane. Nejhlučnější byla jako obvykle kovářská dílna, kde se ozývalo bouchání, ťukání, klepání. Děti tvořily jednoduché vánoční ozdoby z měděného plátu. Školní kuchyňka se rychle zaplnila nejen lidmi, ale i vůní, která se linula celým pavilonem. V ostatních dílnách si děti vytvořily např. anděla, svícen, skřítka z ponožky nebo dekorativní stromek. Z keramické dílny si hotové věci děti odnesou až za týden. Po práci s hlínou a glazování půjdou výrobky do pece na tzv. přežah, pak děti teprve uvidí, jak vypadají jejich věci. Děkujeme všem pedagogům za skvělé nápady a čas, který v předvánočním shonu strávili ve škole. Velké poděkování patří rodičům, nejen maminkám, ale i tatínkům, kteří si našli čas a přišli s dětmi. Jak šla práce od ruky si můžete prohlédnout v galerii.

Komentáře nejsou povoleny, ale můžete zadat odkaz z Vašeho webu.

Komentáře nejsou povoleny.

Skip to content