Škola zadními vrátky, Dedefest

Rozloučení se školním rokem, i tak je chápána Škola zadními vrátky. Odpoledne plné zábavy, sportovních aktivit, kultury, ale i seriózních pokusů v přírodovědných předmětech. Žáci, učitelé i rodiče se několik měsíců připravovali na tuto akci, aby již pošesté ukázali svou školu v tom nejlepším světle.

Přes výhrůžky meteorologů nám počasí přálo. Spotřeba limonád byla nadprůměrná. Od 14 hodin se začali scházet rodiče, či prarodiče s dětmi. Děti se s chutí zapojovaly do tvořivých dílen. V nabídce byla keramika, grafická dílna, menší si mohli zkusit vyrobit odznak, či klobouk. Rodiče si zase mohli zakoupit některé z keramických výrobků žáků naší školy.

Kdo dal přednost sportovnímu vyžití, mohl se venku zúčastnit orientačního běhu, zkusit si zastřílet z luku nebo si zajezdit na koloběžce. Pro milovníky stolních her tu čekala výzva v podobě nejnovějších i tradičních her. Přišli si na své i „vědátoři“. Víte, že cukr může hořet? A tušíte, kde se berou faraonovi hadi? Viděli jste hořící svíčku pod vodou, nebo vodu téct vzhůru? To a daleko více se mohli dozvědět návštěvníci chemické laboratoře nebo Archimédovy herny.

Na hlavním venkovním podiu se zatím postupně prezentovaly jednotlivé třídy prvního stupně se svým hudebním nebo recitačním programem. Nechybělo ani tradiční divadelní představení třídy Ivany Machačné a dynamické ropeskippingové vystoupení dětí naší školy a jejich rodičů v tělocvičně pod vedením Pavly Korábové.

Kdo při tom všem dostal hlad, mohl ochutnat čerstvě napečené palačinky děvčat z 8. C, dobrůtky ze stánku paní Medkové, či zavítat do kavárny v prostorách jídelny, kde byly k dostání slané i sladké pochoutky šikovných maminek a babiček. Kvečeru pak mnozí uvítali možnost opéct si vuřta.

Úderem šesté zahájil pan ředitel Lukáš Houda Dedefest, hudební festival ZŠ Ještědská. Tradice okořeněná novými prvky, i tak lze charakterizovat vystoupení školního sboru Kokrháček, pod taktovkou Jany Ponertové, který po úvodní hymně školy tentokrát doprovázel zpěvačku Lenku Novotnou a bubnové těleso Junior Battery v rytmu brazilské hudby.
Tím novátorství při přípravách Dedefestu ovšem nekončí. Letos se totiž poprvé na přípravách podíleli i diváci, a to výběrem kapel, který probíhal několik měsíců v internetovém hlasování. V soutěži pro mladé a začínající regionální kapely zvítězily hudební uskupení Makule a Kosmik. Obě si odnesly ocenění a zahrály si na pódiu za bouřlivého doprovodu publika. O přestávkách probíhal koncert O.V. J. Dixie Liberec, který ocenili zejména milovníci jazzové hudby.  V pozdějších večerních hodinách se představil také hlavní host letošního festivalu, očekávaní hudebníci kapely Hodiny, jejichž hodinovým vystoupením byl letošní Dedefest oficiálně ukončen.

Na své si přišel vskutku každý, a za to patří dík všem pedagogům, dětem, rodičům, kteří se na přípravě podíleli, stejně tak i účinkujícím, ale i všem návštěvníkům, kteří akci podpořili dobrou náladou a pohodovou atmosférou.

Komentáře nejsou povoleny, ale můžete zadat odkaz z Vašeho webu.

Komentáře nejsou povoleny.

Skip to content