Screeningové testování žáků (i očkovaných) ve škole

Vážení rodiče,

epidemiologická situace ve škole se pomalu zhoršuje. V tuto chvíli evidujeme několik pozitivně testovaných žáků. Z nařízení Krajské hygienické stanice máme již 4 třídy v karanténě, plus cca 40 žáků, kteří přišli do kontaktu s nakaženými.

Rádi bychom udělali maximum možného pro snížení rizika přenosu nákazy Covid-19.

Rozhodli jsme se proto, že v úterý 9. 11. 2021 proběhne ve škole plošné „screeningové testování“ žáků (i očkovaných) pomocí RT-PCR testování (neinvazivní odběr ze slin). Žáci budou testováni přímo ve třídách v průběhu vyučování.

Službu pro nás zajistí PETONA CZECH s.r.o. (www.petona.cz) ve spolupráci se zdravotnickými zařízeními schválenými MZČR  pro testování onemocnění Covid-19.

Testy nejsou hrazeny školou. Platí, že všichni pojištěnci v ČR do věku 18 let mají ze zdravotního pojištění nárok na 2x RT-PCR test v kalendářním měsíci a 1x antigenní test každých 7 dní.

Vzhledem k tomu, že se v tuto chvíli nejedná o vládní nařízení či zákonné opatření, je účast žáků na tomto testování zcela dobrovolná.

Upozorňujeme, že se v pondělí 8. 11. 2021 nebudou provádět pravidelné testy!!

Rád bych Vás tímto požádal o spolupráci a věřím, že účast na testování bude vysoká. Určitě budeme respektovat vaše rozhodnutí se tohoto testování nezúčastnit.

Pro účast na testování je třeba se zaregistrovat v systému:

Po vyplnění a odeslání obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu vyplněný souhlas zákonného zástupce, který 1x vytiskněte, podepište a předejte nezletilému k předložení zdravotníkovi při testování ve škole. Bez předložení podepsaného souhlasu zdravotníkovi nemůže být nezletilý testován.

Všem moc děkuji za spolupráci a trpělivost.

Mgr. Lukáš Houda (ředitel)