Rozloučení sportovní třídy 9. C

Rozloučení sportovní třídy 9. C se školním rokem 2021/2022

Po přijetí všech žáků na střední školu měli žáci 9. C opravdu nabitý program. Na okresním finále Poháru rozhlasu v atletice vybojovala družstva chlapců i dívek doplněná žáky 8. ročníku skvělé 1. místo a v obou kategoriích postoupila na krajské finále, které se konalo 31. 5. v Turnově. Mezitím všichni ještě pomáhali při organizaci trojboje žáků 1. – 5. tříd základních škol na libereckém atletickém stadionu. V Turnově  v silné konkurenci dívky 1. místo obhájily a jen těsně jim unikl postup na republikové finále, kde bylo 8 nejlepších družstev z celé České republiky. Velkou zásluhu na vynikajícím úspěchu měly sestry Andrea a Terka Plecháčovy, které zazářily v bězích na 60 a 800 metrů a ve štafetě. Chlapci vybojovali 5. místo hlavně díky Oliveru Bydžovskému a Davidu Kolnerovi ve vrhu koulí a skoku dalekém a Jonáši Správkovi ve skoku vysokém. Nikdy takový úspěch v atletice naše škola neměla a potvrzuje to, že jsou děti všestranné a mohou se zúčastnit soutěží nejenom v atletice, ale i florbale, fotbale, basketbale, volejbale. Obzvlášť beach volejbal děti hrají velice rády a i když v úmorném vedru absolvovaly turnaj na hřištích v Pilínkově v rámci hodin tělesné výchovy, užily si ho. Na Zrcadlové koze během kurzu outdorových aktivit byly děti buď v kánoích na Jizeře, kde se všem podařilo sjet jez na Malé Skále, u táboráku s kytarou nebo právě na beachovém hřišti. Počasí tentokrát přálo, tak i nocování ve stanech nebo vaření v kotlíku na ohni bylo velkým zážitkem pro všechny. I nácvik závěrečného programu měl svoje kouzlo, dětěm se při loučení 9. tříd v tělocvičně školy vystoupení moc povedlo stejně tak jako video z akcí během čtyř let na 2. stupni, které uběhly tak rychle. Na závěr školního roku došlo i na přátelská utkání sportovních tříd ve volejbale a basketbale, na odpolední zápas přišli i bývalí žáci a všichni si to užili. Poslední akcí byl výlet do Drážďan, prohlídka historického centra města a exkurze ve skleněné manufaktuře Volkswagenu byly i v úmorném vedru velice zajímavé. Po vysvědčení se již zcela samostatné děti 9. C vrhnou do další etapy svého života a všichni jim budeme držet palce. Byla to skvělá parta, která toho hodně dokázala i v nelehkém období a je jisté, že nikdo z nich se v životě neztratí.

Komentáře a odkazy nejsou povoleny.

Komentáře nejsou povoleny.

Skip to content