Patron prvňáčka

Vzájemně si pomáhat není na naší škole nikomu cizí. Dá se říci, že se držíme slov Dalajlámy: „Můžeš-li pomoci, pak pomoz.“ Již 4. rokem probíhá na 2. stupni projekt „Pomáhejme si“, kde žáci vyšších ročníků pomáhají s učivem dětem z 1. stupně. Tento projekt se nám velmi osvědčil a snad se i letos najdou noví pomocníci.

V letošním roce jsme odstartovali další podobnou akci nazvanou Patron prvňáčka, jejíž cílem je spolupráce 1. a 9. ročníků. V úterý 3.9. se sešli žáci všech 1. a 9. tříd v tělocvičně, kde je přivítal pan ředitel. Poté si žáci jednotlivých prvních tříd vylosovali jméno svého kamaráda – deváťáka, společně se vyfotili. Do notýsků, kam si budou psát různé vzkazy, si nalepili svá jména a vzájemně se seznámili. Zpočátku byly u některých vidět i slzičky, obavy z neznámého, ale během okamžiku se našim nejmladším žáčkům rozzářily obličeje a vše bylo na dobré cestě.

Další akce je čekala hned následující den. Deváťáci si přišli do tříd pro prvňáčky, aby je provedli školou a ukázali jim vše potřebné. Tohoto úkolu se zhostili na jedničku! V průběhu roku je bude čekat několik společných akcí, které pak zakončí rozloučení prvňáčků s deváťáky. Doufáme, že v deváťácích najdou nejen zkušené rádce a pomocníky, ale i kamarády.

Moc bychom si přáli, aby se tyto projekty staly na Ještědské tradicí a aby se  pomoc druhému stala samozřejmostí.