Novinky školy

Od září se žáci i pedagogové mohou těšit z nového venkovního multifunkčního hřiště, které již v červnu prošlo zkušebním provozem. Příjemný umělý povrch vodonepropustného tartanu s hrubozrnnou strukturou na povrchu, který tlumí dopady, nové koše na basketball, oplocení, rozdělení na více sektorů, další sportovní možnosti, to vše jsou benefity, které díky tomuto hřišti žáci získali. Rekonstrukce byla financována z rozpočtu Statutárního města Liberec.

Také bazén prošel během posledních měsíců úpravou. Byly zde nainstalovány nové podhledy, které mají izolační a akustický význam.

I v tělocvičně nastaly změny, a to v podobě zbroušení, nalakování a nalajnování palubovky. Věříme, že úpravy přispějí k mnoha sportovním zážitkům.

Úplnou novinkou je venkovní učebna v podobě tee-pee, která byla během léta postavena na školní zahradě. Vzniklý prostor nabízí možnost výuky na čerstvém vzduchu, bude nevšedním místem pro realizaci různých vernisáží, využije ho i školní družina a školní klub. Tímto chceme moc poděkovat panu vychovateli Pavlu Zíchovi, dobrovolníkům z turistického oddílu Tom Orion, kteří věnovali dřevěné tyče a podíleli se na stavbě. Další díky patří zapojeným žákům, pedagogům a v neposlední řadě rodičům – rodině Feřtových, Ročkových, Kalfus – Nedvídkových.