Navštívili jsme Národní muzeum!

Navštívili jsme Národní muzeum!

Za 200 let Národní muzeum zažilo čtyři císaře a jedenáct prezidentů, monarchii, demokracii i totalitu. Ve čtvrtek 13. prosince jsme si naopak muzeum zažili my, žáci 8. A.

Do Prahy jsme se vydali za poznáním. Naším cílem byla historická budova Národního muzea. Praha nás přivítala sice mrazivým počasím, ale modrá obloha a zimní slunce nám ukázalo opravenou budovu v celé její kráse. To pravé nadšení na nás čekalo ve vnitřních částech novorenesanční budovy – nádherný vstupní vestibul dotvořený nástěnnými malbami, zlatým zdobením, krásným schodištěm. Prošli jsme si obě zpřístupněné výstavy. Na té první „Česko – slovenské výstavě“ jsme krok za krokem poznávali, jak postupně vznikal náš samostatný československý stát. Druhá výstava „2 x 100“ nám ukázala dvě stě nejvýznamnějších a nejzajímavějších exponátů ze sbírek muzea, které občas působily trochu nesourodě, ale o to větší zážitek poskytly.

Celý pobyt v Praze jsme dokončili prohlídkou vánoční Prahy. Kroky nás zavedly na Staroměstské náměstí, kde nás zaujala nejen nově opravená Staroměstská radnice, ale i vánoční trh s nádherným vánočním stromem.

Exkurze se nám všem moc líbila. Návštěvu muzea můžeme všem vřele doporučit.

Žáci 8. A

Komentáře nejsou povoleny, ale můžete zadat odkaz z Vašeho webu.

Komentáře nejsou povoleny.

Skip to content