Informace k provozu škol a školských zařízení od 17. května 2021

Vážení rodiče,

vláda na svém jednání 10. května 2021 rozhodla, že se od 17. května vrátí do školy všichni žáci.

Informace MŠMT k provozu škol od 17. května 2021 jsou dostupné ZDE

Tímto Vás prosíme o seznámení se s pokyny.

Prosíme zákonné zástupce, aby vstupovali do budovy školy pouze v důvodných případech za přijetí režimových opatření minimalizujících styk s žáky a ostatními osobami.

Dejte přednost komunikaci přes e-mail či telefon.

Žádáme rodiče, aby do školy docházely děti zdravé bez jakýchkoliv příznaků infekčního onemocnění. V opačném případě budeme apelovat na rodiče, aby si dítě převzali do domácího léčení bez zbytečného odkladu.

Žákovi s přetrvávajícími příznaky infekčního onemocnění, které jsou projevem chronického onemocnění, včetně alergického onemocnění (rýma, kašel), je umožněn vstup do školy pouze v případě, prokáže-li, že netrpí infekční nemocí (tuto skutečnost potvrzuje praktický lékař pro děti a dorost).

Informace o testování ve školách

Testovat se bude pravidelně jedenkrát týdně s tím, že test se provede první den osobní přítomnosti žáka ve škole.

Výuka

Na území celé České republiky se umožňuje osobní přítomnost žáků obou stupňů bez rotací.

Dále se ruší povinnost homogenních tříd a skupin.

Žáci se budou učit podle rozvrhů, které byly platné při zahájení školního roku 2020/2021. Rozvrhy jsou zveřejněny na našem webu v sekci Stránky tříd

Ochrana úst a nosu

Ve vnitřních prostorech – všichni mají povinnost nosit ochranu úst a nosu po celou dobu pobytu ve škole.

1. Zaměstnanci – respirátor (standardy dle MO MZd).
  2. Žáci – zdravotnická obličejová maska splňující standardy MO MZd (chirurgická rouška, respirátor).

Ve venkovních prostorech – není povinné nosit ochranu nosu a úst při zachování odstupu
2 metrů od jiných osob, nejde-li o členy domácnosti. Při vycházce nebo pobytu na školní zahradě tedy žák nebo zaměstnanec nemusí mít ochranu nosu a úst, pokud dodrží odstup 2 metry od jiných osob.

Ranní příchody

Žáci do školy přicházejí bočními vchody ke svým šatnám (třídám) v čase 7.40 – 7.55 hodin.

Výuka

Vyučování začíná v 8.00 hodin.
Týden od 17. května je týden sudý.

Školní družina a školní klub

Na území celé České republiky dochází ke zrušení omezení. Provoz je v běžném režimu, ruší se povinnost homogenních oddělení a skupin.

Provoz školní družiny

Denně od 6.30 – 7.40 hodin, 11.40 – 17.00 hodin.
Ranní družina je v provozu v čase 6.30 – 7.40 hodin (zvonek ŠD ranní).
Děti se scházejí do 7.15 hodin, pak se budova zavírá.

Provoz školního klubu

Denně od 11.30 – 16.30 hodin.

Všechny zájmové aktivity nebudou do konce školního roku realizovány.

Školní stravování

Nástupy na oběd jednotlivých tříd jsou stanoveny tak, aby nedocházelo k vyšší koncentraci žáků ve školní jídelně.

Objednávky obědů

V nabídce budou všechny druhy jídel.

Všichni žáci si přihlašování obědů zajišťují sami. Doporučujeme využívat internetové objednávání nebo objednávky přes mobilní aplikaci. Pro výdej obědů je nutné s sebou nosit čip. Objednání stravy je nutné provést vždy nejpozději den předem do 14.00 hodin na následující den (objednání na pondělí nejpozději v pátek do 14.00 hodin, nelze objednat během víkendu).

Děkujeme za spolupráci a pochopení.

Liberec 12. května 2021

Mgr. Lukáš Houda, ředitel školy