Giving Tuesday – Den dobrých skutků

Vážení rodiče, milí žáci,

v úterý 29. 11. 20212 proběhne na naší škole ve spolupráci s humanitární organizací ADRA Giving Tuesday – Den dobrých skutků

Děti se svolením rodičů mohou přinést hračku, stolní hru nebo knížku, kterou už nepotřebuje a darovat ji charitativním obchůdkům ADRA.

Zapojit se mohou nejen žáci 1. stupně. 

Vice informací naleznete na www.adraturnov.cz.

Děkujeme za Vaši účast!

Giving day 2022 – plakát

Giving Tuesday vznikl jako reakce na nákupní šílenství Black Friday a přesycenost nejrůznějšími věcmi v dnešní konzumní společnosti. Projekty mají nejrůznější podoby. V našem případě jde o sbírku hraček a je primárně určena pro děti 1. stupně ZŠ. Cílem projektu je nejen získání hraček pro charitativní účely, ale jde zejména o to, aby si děti v předvánočním období uvědomily, že darováním jedné své hračky mohou pomoci utvářet lepší svět. Mohou udělat radost někomu jinému, či inspirovat k dárcovství ostatní kolem sebe. 

Tento projekt probíhá následovně:

Děti se svolením rodičů přinesou do své třídy hračku (anebo více hraček, stolní hru, plyšovou hračku), se kterou si už přestaly hrát a věnují ji do prodeje charitativním obchůdkům ADRA.

Jako poděkování děti obdrží malou pozornost. Tentokrát to bude bílý ubrousek, který jim bude připomínat jejich ochotu rozdělit se s druhými o svoji hračku. Prostřít si jej mohou při svačině nebo jím na Vánoce vyzdobit štědrovečerní stůl. (Ubrousek lze dotvořit textilními fixami, barvami – fantazii se meze nekladou.)

Za podporu Vám z celého srdce děkuje organizace ADRA.

Komentáře a odkazy nejsou povoleny.

Komentáře nejsou povoleny.

Skip to content