Den bezpečnějšího internetu

Milí rodiče, milí žáci,

na dnešní den připadá Den bezpečnějšího internetu. Celosvětově si připomínáme všechny aktivity, které přispívají k většímu bezpečí internetového prostředí.

Vzhledem k současné situaci, kdy se velká část našich životů odehrává online (práce, škola, nákupy, kultura, někdy i rodinná setkání …), je obzvlášť důležité se na chvilku zastavit a s trochou odstupu si připomenout zásady bezpečného chování v kyberprostoru a zároveň si připomenout, jaká nebezpeční v kyberprostoru číhají. Protože kyberprostor je dobrý sluha, ale může být i špatný pán.

Na webových stránkách školy v sekci Poradenství – Aktuální informace (http://www.zs-jestedska.cz/zakladni-pravidla-a-tipy-pro-pohyb-v-on-line-prostredi/) najdete loňský, ale stále aktuální článek Základní pravidla a tipy pro pohyb v online prostředí, v němž naleznete pravidla bezpečného chování v kyberprostoru, důležité odkazy s informacemi nejen pro žáky, ale i rodiče, dále kontakty na organizace, které s touto problematikou pomáhají.

Samozřejmě se můžete (v případě dotazů či řešení nepříjemné situace související s nebezpečným chováním žáků v kyberprostoru) obrátit i na naše Školní poradenské pracoviště, např. školní metodičku prevence Mgr. E. Bednářovou (e.bednarova@zs-jestedska.cz).

Z dnešních probíhajících akcí vypichujeme především aktivity Policie České republiky, která pod názvem „Tvoje cesta onlinem“ představuje informační kampaň, metodiky, besedy a další aktivity cílené na bezpečí online prostoru. Dnes můžete na facebookových stránkách PČR (https://www.facebook.com/PolicieCZ/) sledovat krátká videa upozorňující na nástrahy online prostoru – pod příspěvky lze diskutovat se sledujícími a zároveň bude PČR předávat doporučení, jak se v online světě chovat zodpovědně a bezpečně.

S pozdravem

Školní poradenské pracoviště Základní školy Ještědské

Komentáře nejsou povoleny, ale můžete zadat odkaz z Vašeho webu.

Komentáře nejsou povoleny.

Skip to content