Atletický trojboj, okresní kolo

Po dvouleté pauze si mohou žáci opět poměřovat své síly s žáky z jiných škol na závodech, turnajích. Ve čtvrtek 19. 5. se na atletickém stadionu v Liberci uskutečnilo okresní kolo v trojboji. Žáci a žákyně 1. – 5. tříd soupeřili v běhu na 50m, hodu kriketovým míčkem a skoku dalekém. Každý výkon je bodově ohodnocen, body za všechny disciplíny se sčítají.

Všichni naši závodníci se snažili ukázat, co v nich je. Konkurence byla veliká, v některých kategoriích bylo i 40 závodníků, ti všichni chtěli vystoupat na stupně vítězů. Našim se velmi dařilo. Získali jsme 8 cenných medailí, 3 zlaté – Kubiš Matěj, 1. C, Střižíková Anna, 2. C a Valášek Karel, 3. C. 2 stříbrné – Kopic Vojtěch, 2. B, Nedvídková Eva, 5. C, 3 bronzové – Stříbrná Sofie, 4. C, Sluka Antonín, 4. B a Kučera Matěj, 5. C. Tito žáci a žákyně si svými výkony vybojovali postup do krajského kola, které se koná v Turnově, 2. 6., kam určitě pojedeme. Součástí závodu byla i smíšená štafeta 4. tříd na 4 krát 60m. Zatím neznáme celkové výsledky této disciplíny, naše družstvo ve složení: Tomáš Brezinský, Antonín Sluka, Sofie Stříbrná a Magdaléna Sádecká, doběhlo jako první ve svém rozběhu. Uvidíme, zda postoupíme. Všichni závodníci a závodnice si zaslouží velkou pochvalu za vzornou reprezentaci naší školy.

S organizací pomáhala třída 9. C, která vydatně přispěla ke zdárnému průběhu závodu. Jejich třídní učitelka, paní Zorka Smolková, pomohla jako rozhodčí u hodu dalekém, protože byl nedostatek organizátorů. Všem děkujeme za velikou pomoc, trpělivost a ochotu. Fotografie ze závodu jsou v galerii.

Komentáře a odkazy nejsou povoleny.

Komentáře nejsou povoleny.

Skip to content