6. oddělení: Madagaskarské dobrodružství

Tento rok jsme zahájili celoroční družinovou hru pěkně zostra, a to s divokou zvěří z Madagaskaru. Po celý rok nás hlavní postavy z této pohádky doprovází – jak v herním plánu, v pravidlech školní družiny, tak ve sbírání a záchraně těchto zvířátek.

Celoroční hra

Děti mohou po celý měsíc a celý rok sbírat stopy – body, které mohou proměnit za posun v herním plánu. Aby se děti mohly pohybovat a zahraňovat zvířátka, musí získat nejméně 5 stop. Na herním plánu je čeká i červené prémiové políčko, které má kladný či záporný dopad. Cílem je zachránit všech deset divokých zvířat, které se následně lepí na sběrnou listinu, která zdobí naši družinu.

Dále máme čtyři týmy, kde probíhají týmové hry či vědomostní týmovky, díky kterým mohou získat týmové stopy. Týmy jsou spravedlivě rozděleny a kooperujeme jak s dětmi z prvních ročníků, tak i s dětmi ze třetích ročníků. Na konci roku nás čeká velké vyhodnocení, jak jednotlivce, tak nejlepšího týmu.

          

 

V hlavě

Ve školní družině máme také své pocitové místo: „Co se děje v mé hlavě?“. Každý den nám vzniká prostor pro toto místo, kde si děti při příchodu do družiny přilepí svoji fotku pod daný pocit. Následně probíhá dobrovolná diskuze o tom, jak se kdo má a co nás těší či naopak trápí. Tuto aktivitu máme rádi a dost se při diskuzi otevřeme a o to víc se navzájem poznáváme.

Komentáře nejsou povoleny, ale můžete zadat odkaz z Vašeho webu.

Komentáře nejsou povoleny.