5. Oddělení – Přezimování živočichů – práce s tablety – Projekt Družiny venku

Věděli jste, že svišť v zimě hibernuje? A co to vlastně hibernace je? Jak vypadá rorýs, že je nejlepším letcem vůbec, a že žije v prasklinách, dutinách panelových domů? My už to víme a dokonce ještě mnohem víc.

Naším dalším tématem Lesa, bylo přezimování živočichů. Děti dostaly ve skupinách za úkol vyplnit pracovní list, který se týkal přezimování čtyř našich živočichů. Jelena, medvěda, rorýse a sviště. Kde však získat všechny  potřebné informace? Encyklopedie, knihy … to je nuda :). Tablety, tak to je mnohem lepší. Pro některé děti to bylo úplně poprvé. Třeťáci vyhledané informace prvňáčkům četli a zapisovali, prvňáčci zase dle obrázků zvířata popisovali.  Všechny informace zjištěny! Šikulové! Skupiny si pak své zjištění vzájemně představily.