20 let florbalu na Ještědské

Trochu historie: Školní rok 1994/95 byl rokem, kdy se chlapci z Ještědské probojovali na 1. MČR v malém florbalu, hrálo se na malém hřišti se 4 hráči bez brankáře a malými zakulacenými hokejkami. V tomto roce  byl florbal v České republice ještě v plenkách, ale ve Švédsku  se hrál už  téměř 20 let. Na MČR jsme tento rok neuspěli, ale rozhodli jsme se, že o Ještědské se ještě uslyší. Brigádou v lese jsme si vydělali na 6 nových hokejek /12000 Kč/ a dali jsme se do trénování. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat a Ještědská se začala stávat pravidelnými vítězi okresních a krajských kol a postupně se probojovávala na MČR mezi nejlepší týmy základních škol.

Hráči z Ještědské se také postupně stávali základem  družstev FBC Liberec v kategorii žáků i dospělých.

Galerie nejúspěšnějších hráčů: Vaníček Vítězslav, Hůza Pavel, Smolík Jakub, Svoboda Miroslav, Nevrkla Vladimír, Bláha David, Ježek David, Bohm Lukáš, Semeráková Katka, Hrobská Karolína a další.

Hráči reprezentující ČR: Nevrkla Vladimír, Ježek David, Bohm Lukáš, Cinkánová Petra, Havlíková Petra, Chybová Petra, Hlaváčková Zuzana

Současnost: Na škole trénuje 50 žáků od 3.- 9.tř. Pravidelné soutěže základních škol Liberecka se zúčastnuje tým 4.- 5.tř. 6. – 7.tř. 8. – 9.tř. a tým děvčat 6. – 7.tř.

Výročí dvaceti let bychom chtěli oslavit co nejlepšími výsledky v pravidelných soutěžích a turnajích.

Připravujeme: turnaj pro žáky 2.-5.tř

turnaj pro žáky 6.-9.tř.

exhibiční  zápas učitelé x žáci

turnaj pro bývalé hráče Ještědské