1. oddělení – Adventní čas

Každé malé dítě se těší na ten den, kdy usedne rodina k štědrovečerní večeři. A to jen z jediného důvodu. Aby všechno co nejrychleji zbaštily a mohly se přesunout do obývacího pokoje, kde se nachází krásně ozdobený stromeček s hromadou zabalených dárků.

Vánoce se nezadržitelně blíží a tak není divu, že jsme si s dětmi chtěli ten předvánoční čas trošku zpříjemnit. Nejprve jsme si vyzdobili třídu krásnými vločkami, sněhuláky a hvězdami.

A aby jsme si to čekání na Ježíška zpříjemnili, vyrobili jsme si adventní kalendář v podobě stromečku, který má 24 pater. Každý den si společně jedno patro ustřihneme, až nám nakonec zbyde jen zářivá hvězda.

Aby toho nebylo málo, ve družině se nám objevil krásný adventní stromek. Každý den paní vychovatelka vybere jednoho, který si může rozbalit ozdobičku plnou překvapení. V každé ozdobičče najde dítě malý pamlsek, hračku a mušli nebo příšerku, kterou děti sbírají v celoroční soutěži.

Tak doufejme, že byly všechny děti hodné a dostanou pod stromeček vše, co si přály 🙂

Více fotografií v galerii – 1. oddělení ŠD 🙂